R97C25GV
About this item
  • Height = 302,0 mm; Outside Diameter Top = 63,7 mm; Outside Diameter Bottom = 63,7 mm; Inside Diameter Top = 28,5 mm; Nominal Micron Rating = 25 µm; Bypass Valve Opening Pressure = 2,5 bar; Beta Ratio = 200/20.7; Beta Ratio 2 = 1000/26.6; Flow Type = Full;
  • Industrial Hydraulics
GTIN code: 765809776586
Product Details
No Data Available
Height 302 mm
Inside Diameter Top 28.5 mm
Outside Diameter Bottom 63.7 mm
Outside Diameter Top 63.7 mm