R96C25GV
About this item
  • Height = 199,0 mm; Outside Diameter Top = 58,8 mm; Outside Diameter Bottom = 58,8 mm; Inside Diameter Top = 28,3 mm; Nominal Micron Rating = 25 µm; Bypass Valve Opening Pressure = 2,5 bar; Beta Ratio = 200/20.7; Beta Ratio 2 = 1000/26.6; Flow Type = Full;
  • Industrial Hydraulics
GTIN code: 765809776388
Product Details
No Data Available
Height 199 mm
Inside Diameter Top 28.3 mm
Outside Diameter Bottom 58.8 mm
Outside Diameter Top 58.8 mm